Tre salca bashkë
Pëlqej
Përbërësit
3 koper
2 radhiqe koka
1 qepë
125 gr rrepa të bardha
350 gr domate
3 karrota
4 dege selino
1 tranguj
200 gr kos
90 gr majdanoz
60 gr borzilok
200 ml vaj vegjetal
1 lëng limoni
kripë
Biber i zi

Hapat
1
Trangujin vendosni në një tas me kos, kriponi dhe shtoni gjethet e koprës dhe trazojeni mirë.

2
Përvëlojeni majdanozin dhe borzilokun për 3 minuta, kullojeni dhe ftoheni me ujë.

3
Futini erëzat e përvëluara në një blendar dhe përfitoni një masë homogjene, rregulloni me kripë dhe hidhni salcën në një tas.

4
Shtoni vajin e mbetur dhe lëngun e limonit në një tas tjetër, hidhni kripën e biberin e zi dhe trazojeni mirë.

5
Vendosni zarzavatet e përgatitura në një pjatë të madhe shërbeni me tre salcat.

6
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 31/01/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori