Tortelini me lëng
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Përbërësit:

▪ 200 gr miell
▪ 2 vezë
▪ vaj ulliri
▪ kripë
▪ 400 gr mish (copa të ziera, gjoks pule, viçi etj.)
▪ 3 feta bukë (të zbutura në qumësht)
▪ djathë kaçkavall (i grirë)
arrëmyshk
▪ 1 lit. lëng mishi
piper

Përgatitja

Për pastën:
Punojeni gjatë miellin me vezë, një lugë vaj dhe pak kripë.
Lëreni të pushojë.

Mbushja:
Kalojini në mikser copat e mishit të zier dhe bashkojini me bukën e zbutur, 3 lugë kaçkavall të grirë, piper dhe arrëmyshk.

Hapeni brumin hollë, prijeni në katrorë me brinjë 3 cm.
Hidhni në qendër të çdo kuadrati mbushjen dhe formoni tortelinit me to.
Ziejini dhe shërbejini në lëngun e nxehtë./albeu.com/
Shtuar më 02/09/2016, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.