Tortë me fruta mali
Pëlqej
Përbërësit:

350 gr biskota Petit Beurre
150 gr gjalpë
50 gr cokollatë me qumësht
pak kripë
1 sheqer vanilje
1 lugë gjelle sheqer pluhur
10 lugë gjelle qumësht
Pudingu me fruta mali:
800 ml qumësht
4 puding vanilje
150 gr sheqer
1 sheqer vanilje
450 gr fruta mali
200 gr ajkë për gatim
Kremi i bardhë:
300 ml pana ëmbëlsirash
200 ml ajkë për gatim
1 sheqer vanilje
1 lugë gjelle sheqer pluhur

Udhëzimet:

Hapi 1
Biskotat bluajini, ndërsa gjalpën e cokollatën shkrijini në zjarr të ulët.

Hapi 2
Pastaj, në biskota shtoni masën e shkrirë dhe të gjithë përbërësit e tjerë. Përziejini mirë.

Hapi 3
Këtë masë pastaj vendoseni në një kallëp të përmasave 26-28 cm, të cilin e keni mbuluar me letër të vajosur.

Hapi 4
Frutat e malit shkrijini, kullojini mirë dhe miksojini në blender, në mënyrë që të krijoni një pure.

Hapi 5
Pluhurin e pudingut trazojeni me pak qumësht, ndërsa qumështin e mbetur ngroheni deri në vlim. Shtoni pudingun e trazuar dhe masën ziejeni në zjarr të ngadaltë derisa të trashet.

Hapi 6
Pudingun e nxehtë bëjeni bashkë me ajkën për gatim e më pas shtoni purenë e frutave të malit.

Hapi 7
Kremin e përgatitur hidheni në masën me biskota dhe lëreni të ftohet në temperaturë dhome.

Hapi 8
Ndërkohë përgatisni kremin e bardhë. Pananë për ëmbëlsira miksojeni me ajkën për gatim dhe sheqerët. Më këtë krem lyejeni tortën e përgatitur, të cilën para konsumimit duhet lënë të qëndrojë në frigorifer për 5 orë.

Hapi 9
Para servimit, tortën mund ta zbukuroni sipas dëshirës. /Gastro/
Shtuar më 03/09/2017, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori