Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Tavë me perime
Pëlqej
Përbërësit

500 gr mish i bluar

1 qepë

500 ml Salce domate

50 gr bollgur

kripë

Biber i zi

majdanoz

1 patëllxhanë

2 kungullesha

3-4 domate

vaj vegjetal


Hapat
1
Skuqeni qepën e grimcuar në vaj vegjetal dhe pastrojmë ia shtojmë mishin.

2
Shtoni salcën e domateve, bollgurin, majdanozin, kripën dhe biber e zi.

3
Perimet i prejmë në formë rrethorë me trashësi rreth 3 mm, marrim masën e përgatitur dhe e vendosim në tepsi.

4
Mbi të shtojmë perimet me vaj vegjetal, kripë dhe biber të zi.

5
Tavën e vendosim në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius rreth 30 minuta

6
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 04/03/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori