Tavë e Thjeshtë
Pëlqej
Përbërësit:
500gr feta mish pule, 1 pavllakë për zierje, 2 qese supë instant kërpudhash.

Përgatitja:
Në një enë rezistuese ndaj zjarrit rendisni mishin e prerë të pulës, pastaj merrni supën nga qesja dhe lyeni me pavllakë për zierje.

Vëreni në furrë shporeti në 200 gradë dhe piqeni derisa të skuqet.

Për më pak se gjysmë ore do të keni drekë të shkëlqyeshme me pak mund. /albeu.com/
Shtuar më 04/12/2017, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori