Tavë Kosi me Mish Qengji (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Përbërësit

500 gr mish qengji (dhe lëngun pas zierjes)
3 kokrra vezë
400 gr kos
1 lugë gjelle oriz
1 lugë gjelle miell
1 lugë gjelle gjalpë
kripë
piper
rozmarinë
trumëz

Përgatitja

1
Zieni mishin e qengjit dhe ruajeni lëngun për të bërë salcën.
2
Në një tas të thellë, shtoni 3 vezë dhe sasinë e miellit dhe perziejini mirë me njëri tjetrin që të mos krijohen kokrriza.
3
Shtoni orizin dhe kosin, më pas kripën dhe piperin.
4
Shtoni dhe lëngun e mishit ne salcë dhe përzijeni mirë.
5
Në tavën ku do gatuani, vendosni mishin, shtoni salcën e më pas disa copa gjalpi sipër.
6
Vendoseni të piqet në furrë për 30 minuta në 220 gradë./albeu.com/

Burimi Shije
Shtuar më 25/08/2016, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.