Supë me krem pule
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Përbërësit e supës:
200 g pule
pure patatesh
pana kuzhine
gjalpë
vaj ulliri
majdanoz
limon
koncentrat pule
Përgatitja:

Në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit e gjalpin, skuqim në të pulën e prerë në copa. Shtojmë në të ujë me koncentratin e pulës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta.

Në fund shtojmë purenë e patates dhe panën. Supa është gati, në fund i hedhim majdanoz.
Shtuar më 14/03/2017, ora 09:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}