Speca t mbushur me gjiz
Pëlqej
Speca t mbushur me gjiz
Abonohu pr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Duke qene se jemi ne vere, dhe kjo eshte periudha me e mire per te blere speca te fresketa ne merkate, sot po iu propozojme nje recete shume te shijshme: specat e mbushura me gjize. Por nese gjiza nuk iu pelqen, mund ta zevendesoni ate me mocarela ose filadelfia.

Perberesit per 4 persona:
4 speca me tul
2 patate mesatare
150gr gjize
3 luge djath kackavall
1 veze
1 thelb hudher
borzilok
kripe
piper


Pergatitja:

Pastrojme specat, i ndajme ne gjysme, heqim farat e brendeshme dhe i ziejme ne uje me kripur te valuar per 2 minuta.

Ziejme patatet ne uje te kripur per rreth 30 minuta dhe kur jane akoma te nxehta i shtypim me kujdes; shtojme hudhren dhe borzilokun te grira holle, djathin kackavall te grire, gjizen, vezen dhe pak kripe e piper duke i perziere shume mire te gjithe perberesit.

Me kete mase mbushim specat, i vendosim ne nje tave qelqi te lyer me vaj dhe i pjekim ne furre te nxehte ne 180 grade celcius per rreth 40 minuta, ose derisa te jene zbutur.
Shtuar më 26/09/2010, ora 10:07
dfgefg dfgdetg
e Hënë 3 Qershor 2013, Ora 21:21

sh e mire kjo gjeja
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Si ju duket vendimi i UEFA-s për ti dhënë ndeshjen Serbisë me rezultat 3-0?
20%
20%
20%
20%
 
Kujdes se e ha burgun ...

Kujdes se e ha burgun ...