Sos peshku për makarona
Përbërësit

vaj vegjetal

1 gotë Krem

1 kozerev peshku ton

1 miser i konzervuar ose i ngire i zier

kripë

Biber i zi

makarona

Hapat
1
Makaronat i zieni me pak ujë të kripur, kremin e vendosni në tigan për fërgim derisa fillon të shkumojë.

2
Pastaj ia shtoni peshkun dhe misrin, makaronave të ziera ia shtoni sosin së bashku me kripën dhe biberin e zi.

3
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 12/10/2018, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori