Si të përgatisni magnolia me luleshtrydhe
Pëlqej
Embëlsirat janë ushqimi i preferuar për shumëkënd, por a s'do të ishte më mirë që të jenë dhe të shëndetshme.

Më poshtë ju tregojmë se si të përgatisni një ëmbëlsirë me fruta dhe të shëndetshme.

Përbërësit

1l qumësht
1 të bardhë të vezës
1 gote te cajit sheqer pluhur
3 luge te gjelles nisheste gruri
2 luge miell
1 vanilje
1 shllag krem

Përgatitja:

1.Në të gjithë përbërësit përveç krem shllagun i vendosim në tenxhere, në zjarr mesatare.

2. Pas pjekjes së tyre ia shtojmë krem shllagun dhe e përziejmë mirë.

3. Një rend nga glazura, një rend banane, biskota, luleshtrydhe i vendosim në kuba.

4. Sipas dëshirës mund t’ia bashkëngjitni pemët tuaja të preferuara.
Shtuar më 13/04/2017, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori