Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Si të gatuani bizele jahni
Pëlqej
Përbërësit

250 gr bizele

2 lugë vaj

1 qepë

1 lugë miell

½ lugë salcë

3 fije koper

kripë

Hapat
1
Bizelet i qërroni nga bishtaja, i lani dhe zieni me ujë të vluar pa kripë, derisa të zbuten.

2
Hedhim në tenxhere 2 lugë vaj dhe i fërgojmë së bashku, pastaj hedhim salcë domatesh.

3
I fërgojmë edhe pak më pas shtojmë ujë ose lëng mishi.

4
Të gjitha këto i lëmë të zihen, derisa të krijohet një salcë me trashësi mesatare.

5
salcën e gatshme hidhen bizelet e ziera dhe vihen në zjarr, derisa të marrin një valë.

6
Para së ta largoni nga zjarri, ia hedhni koperin e grirë hollë.

7
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 05/03/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori