Si të bëni akullore në shtëpi në vetëm 5 minuta
Me këtë recetë do të sillni ëmbëltoren në shtëpinë tuaj.

Më poshtë keni përbërësit e duhur për të përgatitur akulloren më të mirë me shije bananeje.

Përbërësit:
1 banane (e prerë)
3 lugë gjelle qumësht me pak yndyrë
1 lugë gjelle arracopëtuara

Përgatitja:
Prejeni bananen në copa të vogla dhe vendoseni në frigorifer, në ngrirje.
Më pas tranferojeni në një blender sëbashku me qumështin. Prisni derisa të merrni një përzierje homogjene.
Hidhenin në një gotë dhe dekorojeni me arracopëtuara, ose fruta të tjera sipas dëshirës.
Shtuar më 09/07/2020, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori