Shvërgovski: S'jam i bindur se DSK ka përgjuar, për atë e mbroj Mijallkovin
Ish prokurori shtetëror dhe avokati aktual i ish shefit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Lupço Shvërgovski, thotë se ka hyrë që ta mbrojë Sasho Mijallkovin, i cili është i dyshuar në disa lëndë të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), pasi që nuk është i bindur se DSK ka publikuar.

Në lidhje me atë se Shvërgovski nuk mund të jetë avokat në rastin "Target", pasi që edhe ai është i përgjuar në vitin 2013, derisa ka qenë në funksionin e prokurorit, ai për portalin "Svedok" thotë se "nuk ndjehet i dëmtuar nga përgjimi dhe nuk beson që DSK ka qenë ajo që e ka përgjuar".

Për atë, ai thotë se është edhe avokat mbrojtës. /albeu.com/

Shtuar më 20/06/2017, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori