Sheqerpare me kokos
Pëlqej
Përbërësit

125 gr gjalpë

3 vezë

gjysmë gote kokos

gjysmë gote badema

gjysmë gote vaj vegjetal

1 vanilje

3 lugë sheqer pluhur

2,5 gota miell

PËRMBI

badema ose fëstëka

PËR SHERBET

3,5 gota sheqer pluhur

4 gota ujë

disa pika lëng limoni


Hapat
1
Fillimishtë e përgatisim sherbetin dhe e lëmë të ftohet, gjalpin e shkrimë.

2
Pas shkrierjës ia shtojmë vezët dhe përbërësit e tjerë, e përziejmë mirë e gjithë glazurën.

3
E përfitojmë një brumë të butë, ndajmë copa të vogla, sheqerpareve ia japim formën e rrumbullakët.

4
Sheqerpareve ia vendosim bademat ose lajthitë dhe përmbi i lyejmë më të kuqët e vezës, i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

5
Sheqerpareve të ngrohta ia derdhim sherbetin e ftohtë, mund ta shërbejmë menjëherë.

6
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 11/04/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori