Sallatë verore me kos
Pëlqej
Përbërësit

kastravec
1,5 gota kos
1 qepë
1 tas qelqi
2 copa hudhre
vaj ulliri
kripë

Hapat

1
Kosin hihdheni në një enë të thellë, shtojini vajine ullirit dhe hudhrën e grirë.

2
Kripën, piperin e zi ia shtoni dhe kastravecat e prerë dhe i përzieni të gjithë përbërësit, përfitoni një sallatë verore.

3
Ju bëftë mirë! /kuzhina shqiptare/
Shtuar më 11/08/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori