Sallatë me patate
Përbërësit

3 patate

1 lëng limoni

Gjysmë koper

1 hudhër nerende

kripë

PËR TA FËRGUAR

vaj vegjetal

Biber i zi

Hapat
1
Patatet preni në fleta të holla, i fërgoni në tigan me pak vaj.

2
Pas fërgimit i lëni anash të ftohet, pas ftohjës ia derdhni lëngun e limonit, hudhrën, biberin e zi, kripën, majdanozin e grirë dhe koperin.

3
E përziejmë e gjithë glazurën dhe e vendosim në pjatën për shërbim.

4
Ju bëftë mirë. /albeu.com/
Shtuar më 03/12/2018, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori