Sallatë me makarona
Pëlqej
Përbërësit

1 tas tranguj turshi

1 tas karrotë

1 tas bizele

1 tas patate

1 gotë të çajit majonez

3 tasa jogurt

1 makarona

1 lugë kripë

Sallatë me makarona
Hapat
1
Makaronat i vendosim në një tenxhere së bashku me kripë për zierje, rreth 15 minuta. Pastaj makaronat i kullojmë

2
Patatet i premë në copa të vogla dhe ia bashkangjesim makaronave, së bashku me bizele dhe i fërgojmë rreth 4-5 minuta,

3
Pas fërgimit të nevojshëm ia shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë dhe i përziejmë mirë.

4
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2018, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori