Kapen trafikantët e gomones me 1 ton drogë
Sallatë e përzier
Pëlqej
Përbërësit

sallatë

sallatë vjollce

2 karrotë

miser

PËR SOS

1 tas jogurt

1 lugë Uthëll

gjysmë luge sheqer

gjysem limoni

2 hudhra

kripë

Biber i zi

Hapat
1
Lakrën e thjeshtë dhe atë vjollce e grini, karrotën e bëni nerende dhe ia hedhni përmbi së bashku me misrin dhe jogurtin.

2
Të gjithë përbërësit e sosit i derdhni në një enë dhe i përzieni, e përzieni sallatën dhe përmbi ia vendosni arrat.

3
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 28/01/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori