Rukola dhe fiq, kombinimi më i mirë i verës!
INGREDIENTËT

200 gram rukola
200 gram fiq
100 gram djathë të bardhë
50 gram arra
aceto molle
vaj ulliri
kripë


UDHËZIMET

1.Lani mirë rukolën dhe e vendosni në një enë. I shtoni kripë, vaj ulliri dhe i trazoni mirë.

2.Pastroni mirë fiqtë dhe i ndani përgjysmë.

3.Tani shtoni djathin, arrat dhe në fund açeton. Sallata është gati!
Shtuar më 20/07/2019, ora 10:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori