Receta për gurabije me miell
Pëlqej
Përbërësit

200 gr gjalpë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
3 lugë të gjellës nisheste
4 gota miell

Hapat


1. I përzieni të gjithë përbërësit dhe përfitoni një brumë të butë, gurabijave filloni ti jepni formën e dëshiruar.

2.Përmbi mund t’ia vendosni bademin ose lajthinë dhe i rëndisni në tepsi e lyer me vaj.

3.Tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius për 15-20 minuta i pjekëni derisa të skuqen.

4.Pas pjekjës përmbi i hidhni sheqer pluhur.

5.Ju bëftë mirë! /kuzhina shqiptare/
Shtuar më 10/08/2017, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori