Receta e “Gjumit të ëmbël”
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Keni probleme me gjumit dhe bëni një gjumë të keq natën?
Specialistët ju rekomandojnë ushqimet që duhet të konsumoni para gjumit.

Ndër to janë, qershitë, bananet, tërshëra, karbohidratet (te kontrolluara, pa e tepruar),qumësht.

Në tjetër sugjerim për të fjetur menjëherë është smoothie me qershi, banane dhe qumësht.

Ja si mund ta përgatisni:
1 gotë lëng qershish të freskëta, gjysmë banane, gjysmë gote qumësht, vanilje.

Përziejini të gjitha në mikser deri sa të përfitoni një masë të njëtrajtshme./albeu.com/

Shtuar më 10/12/2016, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}