Receta e duhur për një sanduiç me djathë
Pëlqej
Përbërësit

2 qepë
1 tas majdanoz
djathë
2 luge te gjelles jogurt
1 vezë
kripë
Biber i zi
vaj vegjetal
copa të bukës
djathë i grirë kaçkavall

Hapat

1.Majdanozin dhe qepën e preni në vogla pastaj e përzieni me përbërësit e tjerë.

2.Copat e bukës i preni në midis, përmbi ia vendosni glazurën dhe pak kaçkavall të grirë shkruan Kuzhina shqiptare.

3.Copat e bukës i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

4.Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 28/01/2018, ora 23:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori