Qorbë me pulë
Pëlqej
Përbërësit

1 gotë thjerreza

1 gotë petë

2 copa mish

1,5 lugë salcë

gjysmë gotë të çajit vaj vegjetal
1 qepë

Hapat
1
Vajin e derdhim në një tigan dhe e fërgojmë qepën e prerë së bashku me salcë.

2
Pastaj ia shtojmë thjerrëzat dhe e përziejmë përzierjën, ia shtojmë ujin dhe e lëmë të vlojë.

3
Pasi fillon të vlojë uji ia shtojmë mishin dhe copat e petës të prera.

4
E ziejmë përzierjën rreth 10-15 minuta, pas zierjës qorbën e derdhim nëpër pjata për shërbim.

5
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori