Qofte me thjerrëza
Përbërësit

1 gotë thjerreza

1,5 gota bollgur

1 qepë

1 lugë të gjellës salcë

1 gotë të çajit vaj vegjetal

1 lugë të gjellës Biber i zi

1 lugë kripë

gjysmë tube majdanoz

3,5 gota ujë

Hapat
1
Thjerrëzën e zieni në ujë, pastaj ia shtoni bollgurin, vajin vegjetal, qepën dhe e përzieni e gjithë glazurës derisa të zbuten qepët e vogla.

2
Salcen, majdanozin, erëzat ia shtoni përzierjës dhe e përzieni rreth 3-4 minuta.

3
Nga përzierja formoni qofte duke ia japur formën tuaj të dëshiruar.

4
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2018, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori