Pulë e pjekur në gjethe dafine
Pëlqej
Përbërësit

800 gr pulë

2-3 qepë

20 dafinë gjethe

500 gr patate

vaj vegjetal

kripë

Biber i zi

100 ml ujë

Hapat
1
Në fundin e tavës vendosim gjethet e dafinës, pastaj patatet, të ndaranë rende ose të prera hollë, i kriposim dhe biberosim pak.

2
Pulën e marimojmë me vaj vegjetal, kripë dhe biber të zi dhe e vendosim përmbi patate.

3
Ia shtojmë ujin e mbetur dhe e mbyllim me kapak ose folie alumin dhe e pjekim në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 1,5-2 orë.

4
Në 10 minutat e fundit të pjekjës ia largojmë kapakun.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 11/03/2018, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori