Patëllxhana me miell misër
Pëlqej
Përbërësit

3 patellxhan

miell misri

1 vezë

kripë

jogurt

Hapat
1
Patëllxhanat i qërroni dhe i preni në copa të vogla.

2
I vendosni në një tenxhere për fërgim, e rrahni vezën në një pjatë me kripë.

3
Patëllxhanat i zhytëni në vezë, miell misër dhe përsëri i vendosnifërgim.

4
Patëllxhanat i shërbejmë me jogurt.

5
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 15/02/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori