Patate të mbushura
Përbërësit

4 patate

200 gr mish

1 qepë

kripë

Biber i zi

qimnon

PËR SOS

4-5 lugë vaj vegjetal

1 lugë Salce domate

1,5 gotë ujë të vakët


Hapat
1
Patatet i qërroni dhe i ndani në dy pjesë, me lugë ia largoni pjesën e brendshme.

2
Mishin, qepën dhe erëzat i vendosni në një tigan për fërgim.

3
Patatet i rëndisni në një tavë, në brendësi ia vendosni përzierjën e mishit, përmbi ia hedhni pak vaj vegjetal.

4
Secilës patate ia vendosni nga një copë të domatës, salcën dhe pak ujë të vakët.

5
Tavën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për pjekje rreth 40-45 minuta.

6
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 27/04/2018, ora 17:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori