Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
Panine me kajsi dhe qershi
Përbërësit

45 gr miell thërshërë

60 gr sheqer i kaftë

125 gr kajsi të grira

440 gr qershi

375 ml qumësht

325 gr miell

2 lugë çaji kanellë

Hapat
1
Merrni miellin e tërshërës, sheqerin, kajsitë, qershitë, qumështin dhe përzieni në një tas.

2
Mbulojeni dhe lëreni mënjanë, duke e përzier herë pas here për rreth 2 orë, derisa përzierja të jetë bërë e butë.

3
Sitni së bashku miellin dhe kanellën, pastaj përzieni me frutat që përgatitëm më sipër.

4
Masën e përgatitur, hidheni në një enë më formë të caktuar dhe pjekeni në temperaturë 180 gradë celsius dhe lëreni për 45 minuta, derisa paninja të jetë pjekur mirë. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2018, ora 17:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori