Muffins me kërpudha dhe brokoli
Përbërësit

3 gota brokoli
2 gota kërpudha
1 qepë
2 hudhëra
4 vezë
1 luge te gjelles djathë kaçkavall të grirë
½ lëng limoni
kripë
biber i zi

Hapat

1
Furren e ndezëni në temperaturë 180 gradë celsius, vajin vegjetal, brokolin, kërpudhat, qepën dhe hudhrën e shtypni në një enë.

2
Të bardhët e vezes, djathin, lëngun e limonit, kripën dhe biberin e zi e derdhim në një enë dhe e tundim rreth 4 minuta.

3
Përzierjën e brokolit e përzieni me atë te vezës, letrat e muffinit i lyeni me vaj vegjetal.

4
Glazurën e përgatitur e derdhni në letrat e muffinit dhe i vënë në furrë për pjekje për 20 minuta.

5
Ju bëftë mirë! /kuzhinashqiptare/
Shtuar më 08/09/2017, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori