Mish viçi në kavanozë
Përbërësit

1 kavanoz

300 gr mish

5-6 kërpudha

5-6 domate

3-4 copa patellxhan

1 karrotë

5-6 qepë

5-6 hudhra

10-15 copa badema

1 spec i kuq

1 spec i gjelber

¼ gota vaj vegjetal

1 lugë të gjellës Salce domate

3 lugë të gjellës ujë të vakët

kripë

Biber i zi

1 lugë gjalpë
Hapat
1
Në një enë e derdhni ujin, kripën, biberin e zi, salcën dhe vajin vegjetal e përzieni.

2
Në kavanoz e vendosni domatën, qepën e vogël, karrotën, patëllxhanin dhe gjysmën e mishit.

3
Përmbi mish ia derdhni specat, hudhrat, kërpudhat, badema dhe përmbi pjesën e tjetër të mbetur të mishit

4
Sosin ia derdhni përmbi së bashku me 1 lugë gjalpë dhe e mbyllëni kavanozën.

5
Kavanozën e vendosni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius rreth 60-70 minuta.

6
Perimet e pjekura dhe mishin mund ta shërbeni me oriz.

7
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 20/01/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori