Mish pule me sos e mjalte
Pëlqej
Përbërësit

1 kg mish pule

4 patate

PËR SOS

1 lugë të gjellës Salce domate

1 lugë mjalte

2 hudhra

4-5 lugë të gjellës vaj vegjetal

kripë

biber i kuq

Biber i zi

2 lugë të gjellës jogurt

Hapat
1
Mishin e pulës e pastroni dhe preni në copa, të gjithë përbërësit e sosit i derdhni në një enë.

2
Sosin e përgatitur ia shtoni së bashku me jogurtin mishit të pulës.

3
Enën me mish pule e mbështjellëni me letër stenç dhe e lëni në pritje rreth 2 orë.

4
Patatet i preni në copa të vogla, ia shtoni përmbi kripën, biberin e zi dhe i përzieni.

5
Në letrën e pjekjës e vendosni mishin e pulës dhe patatet, tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 15 minuta, pastaj e ulni temperaturën dhe e vazhdoni pjekjën.

6
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2018, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori