Mish pule i mbushur
Pëlqej
Përbërësit

2 copa mish pule

kaçkavall

1 djathë mozarrela

miell misri

3 vezë

1 gotë miell

kripë

erëza

Hapat
1
Mishin e premë në midis, duke mos e prerë deri në fund.

2
Ia vendosim dy copa djathë dhe kaçkavallin e grirë, mishin e pulës e zhytim në përzierjën e miell misrit dhe miellit pastaj në vezë dhe në fund në erëza.

3
Mishin e vendosim në tavë, përmbi ia derdhim pak vaj vegjetal dhe tavën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të skuqet.

4
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2018, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori