Makarona me perime
Përbërësit

2 karrota

2 kungullesh

2 copa hudhër

1 tas miser

2 gota makarona

vaj vegjetal

1 tas jogurt

nane

biber i kuq


Hapat
1
Kungulleshat dhe hudhrën preni në copa të vogla, i vendosni në një tenxhere për fërgim.

2
Pas fërgimit ia shtoni makaronat dhe misrin, pastaj ujin ( derisa ta kalon masën).

3
Tenxherën e mbyllim me kapak dhe e ziejmë në temperaturë mesatare, zierjën e bëni sikur të pilavit.

4
Pas zierjës së mjaftueshme ia derdhni jogurtin, biberin e kuq dhe nanën.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 30/04/2018, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori