Makarona me mish toni
Pëlqej
Makaronat mbeten gjithmonë një pjatë që nuk zhgënjen kurrë. Kjo është një recete e thjeshte dhe e shijshme:

Përbërësit e nevojshëm për katër persona:
▪ 350 g makarona sipas dëshirës,
▪ 160 g mish toni nga konserva,
▪ 1 thelb hudhre.

Përgatitja:
Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni imët hudhrën dhe priteni domaten përgjysmë.
Ndërkohë zini makaronat dhe fërgoni hudhrën , specin djegës, domaten dhe gjysmë borziloku.
Kur të jenë pothuajse gati makaronat, kulloni dhe hidhini në tigan bashkë me mishin e tonit.
/albeu.com/
Shtuar më 18/06/2017, ora 15:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori