Mak me djathë
Pëlqej
Përbërësit

1/2 makarona me bira

2 gota qumësht

2 gota ujë

biber i kuq

½ gota djathë

½ gota djathë mocarella

kripë

Biber i zi

thërrime buke


Hapat
1
Ujin, qumështin, kripën, biber e zi , biberin e kuq dhe makaronat i vendosni në një tenxhere për vlim.

2
Pasi vlon mjaftueshëm ia shtojmë copa e bukës të grimcuar së bashku me djathërat.

3
E përziejmë në zjarr mesatar, pastaj e vendosim në pjatë për shërbim.

4
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 14/04/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori