Kunguj në furrë
Pëlqej
Përbërësit

7 kungulleshka
vaj ulliri
3 copa bukë e ndenjur pak
majdanoz
2 Hudhra
¾ djathë kaçkavall
3 vezë
kripë
piper i zi

Kungullesha në furrë
Hapat

1
Furrën ndizeni në temperaturë 180 gradë celsius, kungullesha ndani në dy pjesë dhe gryeni.

2
Kungulleshat i lyeni me vaj vegjetal dhe me kripë, piper të zi.

3
Copat e bukës i bëni të vogla dhe i vendosni në një pijat së bashku me kaçkavallin, majdanozin, nanën, vezët, kripën dhe biberin e zi e përzieni.

4
Këtë përzierje ia vendosni kungulleshave me kujdes dhe kungullesha i rëndisni në tepsi për pjekjë për 40 minuta.

5
Ju bëftë mirë! /kuzhina shqiptare/
Shtuar më 11/08/2017, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori