Kuba omëlete pranverore, për një mëngjes të shëndetshëm
Për 15 minuta do të keni në tryezë një recetë të thjeshtë, por edhe shumë të shijshme pranverore.

Përbërësit:

4 vezë
qumësht
kripë
erëza
bathë (lloj fasuleje, të ziera dhe të qëruara)
djathë (i grirë)

Përgatitja:

Përgatisni një omëletë për 4 persona me 4 vezë.

Prejeni në kuba dhe vendoseni sipër bathëve të ziera dhe të qëruara, shkruan shije.al.

Kompletojeni pjatën duke e dekoruar me djathë të grirë dhe erëza, sipas dëshirës.
Shtuar më 08/05/2017, ora 15:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori