E FUNDIT/ Stuhi rrufesh në Shkodër, plagosen 3 shtetas
Krijohet më në fund çokollatë ngjyrë rozë
Pëlqej
Kemi një lajm të mirë për të gjithë adhuruesit e çokollatës.

Nga kompania e famshme zvicerane Barry Callebaut, pohojnë se përveç asaj me ngjyrë të bardhë dhe të zezë, tashmë kanë krijuar edhe çokollatën me ngjyrë rozë, e cila quhet “rubin”.

Sipas ekspertit Angus Kennedy, kjo çokollatë ka shije të pemëve dhe është vërtet e shijshme.

Kështu edhe artistët e ushqimit do kenë mundësi që të mos përdorin ngjyrues të tepërt por të vënë në përdorim çokollatën rozë. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2017, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori