Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Krep pa qumësht
Pëlqej
Përbërësit
2 vezë
¾ gota ujë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 lugë të çajit kripë
1 gotë miell

Hapat
1
Në një enë të thellë vendosni vezët dhe rrahni mirë.

2
Pastaj ia shtoni ujin, vajin vegjetal, miellin dhe kripën.

3
Glazurën e përzieni me mikser rreth 5-6 minuta, pas përzierjës së mjaftueshme e vendosni në frigorifer për pritje rreth 10 minuta.

4
Pas pritjës së brumit, filloni të merrni ngapak dhe ta vendosni në tigan për pjekje.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 26/02/2018, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori