Kek me karrotë dhe arra
Përbërësit
3 vezë
2 gota sheqer
gjysmë gote jogurt
gjysmë gote ujë
1 gotë vaj vegjetal
1 gotë arra
2 karrota
6 hurma
1 lugë kanellë
1 Pluhur pjekje
3 gota miell


Hapat
1
Vezët dhe sheqerin e derdhni në një enë të thellë dhe e përzieni me mikser.

2
Pastaj me rend ia shtoni përbërësit e tjerë dhe e përzieni me mikser.

3
Glazurën e përgatitur e derdhni tek ena e pjekjës e lyer me vaj dhe miell.

4
Kekun e pjekëni në temperaturë 150 gradë celsius për rreth 30-35 minuta.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 25/02/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori