Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Kek me fruta të thatë
Pëlqej
Përbërësit
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë të çajit vaj vegjetal
2,5 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
arra
Frutathata

Hapat
1
Vezët dhe sheqerin i derdhim në një enë dhe e përziejmë me mikser rreth 6-7 minuta

2
Pastaj me rend ia shtoni përbërësit e tjerë, e përzieni e gjithë glazurën duke ia bashkangjitur së fundmi frutat e thata.

3
Enën e pjekjës e lyjemë me vaj dhe miell, në të e derdhni glazurën e përgatitur te kekut.

4
Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 28/02/2018, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori