Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Kek me banane
Pëlqej
Përbërësit

6 banane të shtypura

90 gr sheqer me ngjyrë kafe

60 ml vaj

2 vezë

1 lugë çajit vanilje

315 gr miell

½ lugë çajit sodë bikarbone

Krem ëmbëlsirash

Hapat
1
Merrni bananet, sheqerin, vajin, vezët dhe esencën e vaniljës dhe përzieni të gjitha së bashku.

2
Sitni në një enë miellin dhe bikarbonatin e sodës dhe përzieni bashkë me bananet e shtypura dhe kafenë e tretur në ujë.

3
Masën e përgatitur përzieni mirë dhe hidheni në një enë me formë dhe pjekëni në temperaturë 180 gradë celius për rreth 40 minuta.

4
Pasi të jetë ftohur, pluhuroseni atë më kremin e ëmbëlsirave.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 02/03/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori