Kek me 4 përbërës
Përbërësit

3 vezë

1 gotë sheqer i kaftë

200 gr çokollatë e zezë

200 ml Krem

Hapat
1
Çokollatën e zezë e ndajmë në copa të vogla, e vendosim në një tenxhere për shkrierje.

2
Pas shkrierjës ia shtojmë kremin, e përziejmë përzierjën dhe pasi të trashët e largojmë nga zjarri dhe e lëmë të ftohet.

3
Vezët dhe sheqerin e derdhni në një enë dhe e përziejmë me mikser, përzierjën e kremit ia shtoni atyre të vezëve.

4
Glazurën e përgatitur e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 25-30 minuta.

5
Ju bëftë mirë! /albeu.com/Shtuar më 17/12/2017, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori