Kek i butë me çokollatë
Përbërësit

3 gota miell

3 vezë

1 gotë sheqer pluhur

250 gr gjalpë

1 shishe uje mineral

1 Pluhur pjekje

3 lugë kakao

Hapat
1
Shkrine gjalpin dhe vendosni në një enë të thellë së bashku me sheqerin.

2
Vezët ia shtoni dhe e vazhdoni përzierjën me mikser, pastaj ia shtoni pluhur pjekjën, miellin, kakaon.

3
E vazhdoni përzierjën, së fundmi ia shtoni ujin mineral.

4
Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.

5
Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius rreth 25 minuta pjekje, pas pjekjës përmbi ia derdhni sosin e çokollatës. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2018, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori