Ja si të përgatisni akullore me fruta të stinës!
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në stinën e nxehtë të verës mund të themi se akullorja është një nga të preferuara e gjithsecilit prej nesh.

Përveçse mund ta blini në pikat e shitjes mund ta përgatisni dhe vetë në shtëpi duke ndjekur recetën e mëposhtme!

Përbërësit:

½ litër puding i gatshëm me shije sipas dëshirës
Kos
1 kupë (filxhan) me frutastinës
Kanellë
Përgatitja:

fillim përzihet kosi me frutat e përzgjedhura dhe më pas i shtojmë masën e gatshme të pudingut.

Kur akullorja të jetë e përfunduar, duhet të futet në një enë plastike të mbyllur dhe më pas në frigorifer për disa minuta./albeu.com/
Shtuar më 26/08/2016, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}