Ja sallata e duhur kundër anemisë, e pasur me hekur dhe vitaminë C
Pëlqej
Panxhar, thjerrëza, kuinoa, karrota, spinaq dhe bajame.
Ky është sugjerimi i Blerina Bombajt për këdo që ka mungesë hekuri, të rritur dhe fëmijë!

Thjesht përziejini të gjitha dhe sallata është gati!

Përbërësit:
1 panxhar të grirë në rende (të pagatuar)
1/2 kupë thjerrëza të ziera
1/2 kupë kuinoa të zier
1 karotë
1 kupë spinaq të vogël të grirë
Pak bajame të grira
Pak avokado (jo e domosdoshme)

Për salcën:
3 lugë të mëdha uthull molle
2 lugë të mëdha lëng limoni jeshil
2 lugë të mëdha vaj ulliri
2 lugë të mëdha mjaltë
1 lugë të madhe nenexhik të grirë
1/2 lugë mustradë
Kripë, piper
Shtuar më 17/03/2017, ora 17:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori