Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Gurabija me rrushë të thatë
Pëlqej
Përbërësit

250 gr margarin

1 vezë

gjysmë lëng limoni

1 Pluhur pjekje

1 gotë të çajit sheqer pluhur

1 gotë rrush i thatë

1 gotë të çajit lajthia
miell

Hapat
1
E shkrini margarinën, pas shkrierjës e vendosni në një enë të thellë.

2
Ia shtoni vezën, sheqerin, lëngun e limonit, pluhur pjekjën dhe së fundmi miellin.

3
Pasi ta përzieni mirë brumin, ia shtoni rrushin e thatë, lajthitë dhe e përzieni.

4
Nga brumi ndani copa të vogla, i preni dhe ia japni formën katrore, secilën gurabijë e shtypëni me pirun.

5
Gurabijat i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

6
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2018, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori