Gurabija me portokall
Pëlqej
Përbërësit

½ gota sheqer

1 gotë gjalpë

1 gotë Krem

2 vezë

4 gota miell

1 lugë Pluhur pjekje

¼ lugë karbonat

½ lugë kripë

2/3 gota lëng portokalli

3 lugë Levore portokalli

Hapat
1
Furrën ndezeni në temperaturë 175 gradë celsius, gjalpin dhe sheqerin derdhni në një pjatë dhe përzieni me mikser.

2
Ia shtoni vezët dhe e vazhdoni përzierjën, ia shtoni miellin, pluhur pjekjën, karbonatin, kripën, lëvorën e portokallit, lëngun e portokallit dhe e përziejmë mirë.

3
Merrni nga glazura dhe e vendosni tek letra e pjekjës, e vëni në furrë për pjekje rreth 8-10 minuta.

4
Për krem të gjithë përbërësit i përzieni mirë, pas pjekjës gurabijave ia derdhni përmbi.

5
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 15/04/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori