Gurabija me kakao
Pëlqej
Përbërësit

250 gr gjalpë ose margarinë

1 gotë të çajit vaj vegjetal

1 gotë sheqer pluhur

1 lugë të çajit Pluhur pjekje

1 sheqer vanilje

1 vezë

2 lugë kakao

miell aq sa e shihni të arsyeshme

PËRMBI

sheqer pluhur

Hapat
1
Përveç miellit të gjithë përbërësit e tjerë i derdhni në një enë të thellë.

2
E përzieni e gjithë glazurën, pastaj ia shtoni miellin dhe filloni ta përfitoni një brumë.

3
Brumin e ngjeshëni dhe e vendosni në frigorifer për pritje rreth 30 minuta.

4
Pas pritjës së nevojshme, nga brumi filloni të ndani copa të vogla dhe ia japni formën e rrumbullakët.

5
Gurabijat e formuara i vendosni në letrën e pjekjës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 160 gradë celsius për rreth 20 minuta.

6
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 18/02/2018, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori