Gjellë me mish pule dhe perime
Pëlqej
Përbërësit

4 luge vaj vegjetal

4 copa hudhra

4 mish gjoks pule

½ lugë kripë

½ lugë Biber i zi

2 karrota

500 gr brokoli

1 qepë e kuqe

Hapat
1
Në tavë vendosni perimet e prera, përmbi ia vendosni gjoksin e pulës së bashku me erëzat.

2
Ia derdhni vajin vegjetal në të gjithë sipërfaqën dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 30 minuta.

3
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 09/02/2018, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori